Zdravotné pomôcky na ochorenia vnútorného ucha

Vyhľadávanie

NeuroSonic


 

 V prípade, že sa tinnitus stane chronickým, uloží sa v sluchovom centre mozgovej kôry, do tzv "sluchovej kôry". Všetky zmyslové podnety, ktoré sú prijímané cez ucho, sú do nej vedené a v nej spracované. Dlhšie pretrvávajúci tinnitus spúšťa nesprávne procesy v sluchovej kôre a tým opakovane aktivuje nervové bunky v sluchovej kôre. Nervové bunky sa začnú správať aktívnejšie, výraznejšie a tým sa tinnitus stáva chronickým. Mozog si zvykne na imaginárny zvuk. Od tohto momentu, musí byť liečené nielen vnútorné ucho  (napríklad s EarLaser), ale tiež je nutné zábratiť mozgu, aby vnímal imaginárny zvuk.

Uvedené je možné stimuláciou nervových buniek s akustickými impulzmi pomocou TinniTool NeuroSonic. Terapia je zameraná predovšetkým na to, aby mozog "zabudol" prostrednícvom iného zvuku na tinnitus. Zariadenie sa podobá opticky na MP3 prehrávač a jeho obsuha je rovnaká ako obsluha MP3 prehrávača. Môžete si vybrať počúvanie či už cez slúchadlá alebo cez ušné vložky podľa toho, čo vám viac vyhovuje. V  TinniTool NeuroSonic je uložená kompletná databáza základných terapií; zvuková terapia, databáza zvukovýého testu, databáza maskovania tinnitusu. Okrem toho je k dispozícii voľná kapacita pre ďalšie formy liečby.

Zvukový test: Predpokladom pre výber terapie je to, že dotyčný človek vie, na akej frekvencii sa mu tinnitus prejavuje. V prípade, že táto frekvencia mu nie je známa, zariadenie ponúka integrovaný zvukový test. Vypočuťsi ho môžete priamo tu.

Zvuková terapia a neurostimulácia: V kapitole "zvuková terapia" si vyberiete stanovenú frekvenciu, k dispozícii máte dve terapie na mieru vašej frekvencie tinnitusu. Položka "Spánková terapia" je zvlášť určená pre nočné použitie, ktorá naviac uľahčuje zaspávanie. Ďalej len "Meditačná terapia" môže byť použitá v priebehu dňa, a naviac pôsobí ako antistresová. Unikátnym prvkom  je to, že tieto príjemné zvukové kompozície  sú v príslušnej frekvencii  konkrétneho človeka. To umožňuje mozogu potlačiť vnímanie imaginárneho tinnitusu neutralizáciou  počas procesu počúvania zvukových kompilácií. Zjednodušená forma tejto liečby je k dispozícii aj vo forme CD.

Vhodná je s príznakmi ako:
      
- Chronický tinnitus
      
- Poruchy spánku
      
- Stres


Maskovanie: V kapitole "maskovanie"  máte možnosť zvoliť si frekvenciu vášho tinnitusu a vyberať si z rôznych zvukov prírody, ktoré sú obzvlášť vhodné na maskovanie tinnitusu. Maskovanie vychádza z poznania, že tinnitus býva potlačený príjemními zvukmi  prírody. Znižuje sa osobný stresový faktor, znižuje sa vnímanie tinnitusu a súčasne dochádza  k upokojeniu tinnitusu. Môžete si vyberať s rôznych zvukov ako napr. zvuk potoka, cikád, búrky, dažďa, vodopádu, lesné zvuky, vetra, vánok, horenie ohňa a mnoho ďalších.

    Vhodná je s príznakmi ako:
      
- Akútny tinnitus
      
- Poruchy spánku
      
- Stres

      - Neschopnosť odstrániť tinnitus z podvedomia

Voľná kapacita: V kapitole "vlastné dáta" máte voľný priestor až 6GB pre uloženie vašich dát npr. pre uloženie nových vedecých poznatkov alebo jednoducho pre vaše osboné dáta, hudbu, maskovanie. Tie simôžete stiahnuť pomocou priloženého USB kábla.

Cena:  TinniTool NeuroSonic: CHF 240.- / EUR 210.- 

Viac informácií

Používanie

Certifikáty

Klinické štúdie

 

 

 
 

  

 

 

GRETOSl© 2010 Všetky práva vyhradené.

Ear laser TinniTool na liečbu ochorení vnútorného ucha Kompletně.cz