Zdravotné pomôcky na ochorenia vnútorného ucha

Vyhľadávanie

Laserom

 

 

Dňa 14.4.2010 bol TinniTool EarLaser zaradený Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv do registra zdravotných pomôcok.

S touto patentovanou technológiou švajčiarskej spoločnosti bolo nájdené riešenie na liečbu tinitusu (zvonenie v ušiach) a na podobné poruchy vnútorného ucha,ako je hluchota kvôli hučaniu v ušiach, ušné tlaky, Menierova choroba (závraty), akútna strata sluchu a sluchové skreslenia. 

Soft Laserový systém sa skladá z EarLaser MedicLaser (5mW výkon a vlnovej dĺžke 650 nm) a headset EarTool (optických vlákien) do ucha. Prístroj bol navrhnutý tak, aby liečba mohla byť vykonávaná na domácej pôde (bez lekárskeho dozoru).

Liečba s TinniTool EarLaser je úplne bezpečná a bezproblémová. Laserový lúč preniká aj do hlbšej podkožnej vrstvy a pracuje ako liečivá bio-stimulácia priamo na metabolizmus spojivového tkaniva. To vedie k rýchlej regenerácii buniek, stimulácii imunitného systému, urýchleniu delenia buniek a aktivácii špecifických obranných molekúl. Pomocou tohto systému bolo už úspešne vyliečených viac ako 20.000 trpiacich osôb.

Mnohé choroby sú spôsobené nedostatkom základnej bunkovej energie ATP (adenosintrifosfát). ATP je kľúčovou látkou v našom tele bunky. Spaľovanie glukózy buniek (mitochondria), používa ATP energiu pre energeticky náročné procesy v bunkách. Ak má nedostatok ATP, má to za následok pokračovanie ujmy, a nakoniec smrť buniek. Koncentrované MedicLaser svetlo (650 nm) stimuluje spaľovanie glukózy v krvi, a tým zlepšuje zásobovanie ATP z buniek. Regeneráciu poškodených vlasových buniek možno urýchliť s liečbou systému MedicLaser EarTool.

Nová generácia optických laserov je k dispozícii od marca 2007: Princíp terapie EarTool (slúchadlá), je v tom, že sa sústredila energia Medic lasera cez vyvinuté a projektované optické vlákno, presne na oblasť, ktorú treba podporiť. Nastavili sme nové štandardy kvality s optimalizovaním pre účinnosť liečby s EarTool a v jednoduchosti používania. EarTool terapia teraz ponúka viac komfortu a je presnejšia v oblasti liečby. Nové optické vlákno má oveľa väčšiu silu v uchu. Výsledkom je vyšší výkon, ktorý zlepšuje účinnosť a spracovanie optimálneho účinku.

Ďalšie ošetrenie laserom ako akupunktúra zvyšuje účinok EarLaser. Podrobný manuál je priložený k prístroju. V prípade chronického hučania v ušiach, poruchách spánku a ťažkého sa uvolnenia počas liečby laserom, je vhodné používať zvukovú terapiu.
Laserový zákrok sa ukázal ako účinný v sérii v dlhodobých testoch vykonaných na klinikách a v lekárskych ordináciách. Bol podrobený rozsiahlym lekárskym testom a jeho účinnosť bola preukázaná pomocou rôznych lekárskych štúdií. Bezpečnosť a účinok EarLaser boli certifikované a lekársky potvrdené.

Prevádzkové inštrukcie
MedicLaser v spojení s EarTool možno použiť pre nasledujúce aplikácie:
• ušný tlak: 1 x za deň, 15 minút, po dobu najmenej 3 týždňov
• akútna nedoslýchavosť / skreslené počutie: 1 x za deň, 15 minút, po dobu najmenej 4 týždňov
• závraty: 1 x za deň, 20 minút, po dobu najmenej 3 týždňov
• čiastočná hluchota kvôli hučaniu v ušiach: 1 x za deň, 20 minút, po dobu najmenej 8 týždňov
• Tinitus: 1 x za deň, 20 minút, po dobu najmenej 10 týždňov
Doba liečby môže byť predĺžená v závislosti od stupňa závažnosti.

Ďalšie využitie MEDIC Lasera: na akné, alergie, astmu, respiračné ťažkosti, depresiu, ekzém, vrásky, strie, jazvy, zlomeniny, bolesti kĺbov, zápal ďasien, kožné lézie, herpes simplex, impotenciu, únavu, jazvy, chrápanie, zápal nosových dutín, pálenie záhy, zápaly šliach, rany, boľavé zuby, natiahnuté svalstvo a mnoho ďalších

Špecifikácia:

Výstup: 5 mW 
Vlnová dĺžka: 650 nm 
Liečba čas: cca 20 minút denne 
Prenikania kožou: cca 1.8 cm 
Záruka: 2 roky 
Batérie: 2 x 1,5 V (LR03 AAA) 
Laser triedy ochrany: 3 R
Lekárske vyšetrenie: CE (Európa), CB (International), ETL (USA / Kanada)
Patenty: CH (1340/05), EÚ (06761280.4), Intern. (PCT / CH 2006/000429)

Pharma Code (Galexis): MedicLaser 230 29 23 / EarLaser 3471289

CENY: 

TinniTool EarLaser 420,- EUR

Prenájom na dobu 3 mesiacov 210 EUR

 

 

Viac informácií
   
   

 

 

GRETOSl© 2010 Všetky práva vyhradené.

Ear laser TinniTool na liečbu ochorení vnútorného ucha Kompletně.cz